“Сексуальна революція закінчилась повною перемогою вірусів”
(Патрік О’Рурк)
Дуже влучна фраза американського письменника, сатирика і людини, яка вивчає взаємовідносини між людьми. На жаль, проблематика захворювання ерозія шийки матки залишається дуже актуальною і вік жінок з захворюванням шийки матки різко помолодшав. Чому нас лікарів так бентежить шийка матки жінок? Відповідь дуже проста – Україна займає одне з перших місць по захворюванню на рак шийки матки і смертності від цієї хвороби. А як відомо хворобу краще попереджувати, ніж лікувати. Тому лікарі-гінекологи намагаються вчасно знайти, діагностувати та вилікувати хвороби як ерозія шийки матки, котрі можуть призвести до раку шийки матки.
Всім відомо (в час Гугл-пошукача складно таке не знати), що шийка матки складається з двох типів клітин: плоского епітелію та циліндричного, та перехідної зони. От на цих трьох плацдармах і відбуваються битви, які призводять чи не призводять, в залежності від загальних сил організму і місцевих захисних реакцій, до пошкодження. Проблема починається з пошкодження. Що може пошкоджувати захисний плоский епітелій, ніжну перехідну зону та циклічно змінює мий циліндричний епітелій? Як з’ясувалось, травмуючих агентів вистачає: перше місце займають віруси (особливо вірус папіломи людини), герпес-вірус, інші віруси, бактерії, гриби, найпростіші асоціації мікроорганізмів, плазми, мікси; гормональні зрушення в житті жінки – клінічно визначні та ті, які перебігають без клінічних проявів, порушення нейрогуморальної регуляції на тлі стресу та синдрому хронічної перевтоми, порушення pH та зниження місцевого імунітету в піхві і на шийці матки, дія лужної сперми на ділянки шийки, які не захищені шийковим слизом (виникає пошкодження), травмуючи дії грубих статевих актів – все це окремо чи в купі дають пошкодження і початок захворювання шийки матки.
В нашому медичному центрі ми можемо попереджувати, виправляти, лікувати, корегувати захворювання шийки матки і надалі спостерігати за шийкою матки. На фото показані два з багатьох прикладів захворювань шийки матки, яка була проблема і як ми вирішили проблему.
Приклад 1. Дівчина 30 років, не народжувала – шийка матки була вражена хронічною грибковою інфекцією, дисплазія плоского епітелію, ектропіон. Після радіохвильової і фармтерапії за 4 місяці досягнутий такий результат.
Приклад 2. Дівчина 26 років, після пологів – ектропіон, ерозія шики матки, дисплазія плоского епітелію. Після радіохвильової та фармтерапії в комбінації з фізіотерапевтичними процедурами за півроку досягнуто такого результату.
Була використана комбінована радіохвильова терапія з вуглеводородним лазером, яким ми прибрали пошкоджений епітелій і за допомогою фармпрепаратів, котрі переважно складаються з фітосировини, досягли закриття дефекту плоским епітелієм в межах анатомічних та вікових норм для даної категорії жінок.
Тому, любі жінки, не нехтуйте вчасними консультаціями лікарів, які зможуть вчасно знайти проблему і вчасно Вам допомогти, попередити та вилікувати захворювання ерозії шийки матки.