Діагностика дозволяє провести аналіз стану печінки, селезінки, нирок, надниркових залоз, підшлункової залози, жовчного міхура, судин, селезінки, сечового міхура, сечостатевої системи. У процесі проведення обстеження лікар вивчає форму, розміри органів, відповідність їхньої структури встановленим нормам. Даний метод діагностики відрізняється високою швидкістю виконання (15-20 хвилин) та безболісністю.
УЗД черевної порожнини та нирок: підготовка
Починати готуватися до проходження вузів обстеження необхідно за три доби до відвідування клініки. З меню необхідно прибрати продукти, що викликають підвищену освіту газів – бобові, фрукти та овочі, багаті на клітковину, борошняні вироби, молоко, квашені овочі. Також слід відмовитися у цей період від вживання алкоголю та куріння.
Важливо! Востаннє перед проведенням УЗД нирок та черевної порожнини їсти можна не менше ніж за 5–6 годин.
Крім дотримання дієти перед обстеженням, необхідно проконсультуватися з лікарем і виключити з прийому медичні препарати, здатні вплинути на результат уз-діагностики. УЗД проводиться при порожньому кишечнику (при порушеннях роботи шлунково-кишкового тракту, запорі та утрудненому стільці рекомендовано проведення очищувальної клізми).
При діагностиці нирок перед процедурою необхідно випити не менше 1,5 літра води (для наповнення сечового міхура)