Безконтактна літотрипсія – дроблення каменів у нирках, сечоводі, сечовому міхурі ультразвуком.

Урологічне відділення Медичної клініки «Нью Лайф» проводить діагностику та лікування захворювань нирок та сечовивідних шляхів, сучасне неінвазивне та ефективне лікування сечокам’яної хвороби. Дистанційна ультразвукова літотрипсія (безконтактне дроблення каменів органів сечовивідної системи) виконується висококваліфікованими урологами на сучасному високоточному обладнанні.

Причини та симптоми каменів у нирках

Сечокам’яна хвороба (СКХ) може роками прогресувати непомітно, а проявляється найчастіше раптово. Чому відбувається камнеутворення? До причин виникнення каменів в органах сечовидільної системи відносять порушення обміну речовин, нездорове харчування та зловживання алкоголем, малорухливий спосіб життя, шкідливі умови праці, а також спадкову схильність. За нашими багаторічними спостереженнями у близько 40% чоловіків і жінок віком 25-55 років, які зверталися за допомогою з урологічними патологіями, було виявлено каміння в органах сечовидільної системи. Приблизно половина від цих пацієнтів мала камені розміром до 20 мм.

При виявленні навіть невеликого каміння в нирках і відсутності будь-яких хворобливих відчуттів не варто лукавити самому собі, що дрібне каміння – це лише дрібне каміння… По-перше, камінчик у нирці росте, подібно до перлини в черепашці, тому питання прояву патології – це питання часу. Лікування на ранніх стадіях СКХ проходить набагато швидше і безболісніше. І обов’язково після видалення каменів у нирках треба задуматися про усунення їх першопричини. По-друге, саме дрібне каміння внаслідок швидкої їзди, тряски, рясного вживання рідини або сечогінних продуктів або препаратів перетікають у сечоводи та застрягають у них. Ось тоді і виявляються дуже болючі симптоми каменів у нирках. Дані симптоми сечокам’яної хвороби у чоловіків і жінок абсолютно однакові в будь-якому віці: застряглий у сечоводі камінь перешкоджає відтоку сечі з нирки, виникає так звана (збиральний термін) “ниркова колька”:

 • постійний або періодичний біль у ділянці нирок, “кинджальний біль” у нирках
 • часткова або повна скрута сечовипускання та відходження газів
 • погіршення самопочуття, озноб, слабкість та температура 37-37,5 С
 • нудота і блювання, сеча з кров’ю, сеча з осадом і нехарактерним смердючим запахом

Як позбутися каменів у нирках? Дистанційна літотрипсія!

Вивести камінь із нирки або сечового міхура самостійно в домашніх умовах і без допомоги лікаря-уролога неможливо, тому що жодні лікарські трави та медикаментозне лікування сечокам’яної хвороби не здатні розчинити нирковий камінь. Сучасні препарати можуть бути лише профілактичними сателітами лікування, перешкоджаючи процесу камнеобразования. На сьогоднішній день одним із ефективних методів, швидких за часом проведення процедури та реабілітації є дистанційна ударно-хвильова літотрипсія.

Безконтактна літотрипсія – це сучасний малотравматичний метод лікування сечокам’яної хвороби, при якому відбувається дроблення каменів у нирках, сечовому міхурі та сечоводі пацієнта без будь-якого оперативного втручання взагалі. Літотриптерне обладнання генерує поза тілом пацієнта акустичну хвилю, яка фокусується безпосередньо на конкремент (камінь), розташований у нирці, сечоводі або сечовому міхурі. У зону впливу потрапляє безпосередньо сам конкремент і до 5 мм оточуючих тканин. У цій зоні відбувається руйнування каменю, тоді як пошкодження тканин немає.

При проведенні процедури дистанційної безконтактної літотрипсії не потрібно виконання розрізів, проколів, а також введення спеціального ендоскопічного інструментарію у просвіт сечовивідних шляхів, що робить цю методику лікування нетравматичною та високоефективною.

Камені в нирках до 15 мм і каміння в сечоводі до 10 мм – це максимальні розміри, при яких безконтактне дроблення ультразвуком буде оптимальним вибором методу лікування МКБ. При виборі даної методики каміння із зазначеними розмірами у 98% випадків може бути роздроблене після першого сеансу.

Велике каміння? Контактне дроблення лазером!

Контактна літотрипсія – один із найбільш ефективних способів лікування сечокам’яної хвороби. Суть процедури полягає у введенні в сечовий міхур і, якщо потрібно далі – в сечоводу і балію нирки, ендоскопа, який за допомогою ультразвукового, лазерного або пневматичного впливу дробить камені, що знаходяться в сечовивідній системі.

Процедура проводиться без ушкодження шкіри та інших тканин, тому належить до малоінвазивних методик. При цьому досягається високий результат: конкременти, що знаходяться в сечовивідних шляхах, подрібнюються до дрібних фрагментів, які витягуються під час цієї процедури. Час реабілітації 1-2 дні.

Відео
Нехірургічне лікування сечокам'яної хвороби
Лікар-уролог, к.мед.н.: Федоришин Родіон Петрович

Як дроблять каміння у нирках ультразвуком?

За останні десятиліття процедура видалення каменів із нирок, сечового міхура та сечоводу зазнала суттєвих змін і стала менш інвазивною (менш травматичною). Цей революційний перехід був обумовлений винаходом літотриптерів, завдяки яким стала можливою дистанційна ударно-хвильова літотрипсія. Принцип роботи заснований на руйнуванні каменів у нирках та сечоводі людини сфокусованими ударними хвилями, що утворюються у воді поза тілом пацієнта.

Руйнування каменю відбувається в кілька етапів: спочатку руйнується щільний каркас каменю, далі формуються тріщини, що проникають все глибше і глибше з кожним імпульсом, що призводять до руйнування каменю на дрібні фрагменти (пісок і менше). Ударна хвиля, що проходить через тіло пацієнта поза зоною фокусу, в якому розташований камінь, не ушкоджує тканини та органи. Зрештою, розмір частинок каменю не перевищує 0,5-1 мм, що дозволяє їм самостійно і безперешкодно вийти через сечовивідну систему. Остаточний вихід фрагментованого каменю із сечового міхура та нирки відбувається в найближчі 6-12 годин.

Відео
Що таке дистанційна ударно-хвильова літотрипсія?
Лікар-уролог, к.мед.н.: Федоришин Родіон Петрович

Наше обладнання

Дистанційна ударно-хвильова літотрипсія

В даний час одним із найкращих апаратів для дистанційної літотрипсії, представлених на світовому ринку, є Modulith SLK виробника Storz Medical (Швейцарія). Саме цей апарат застосовується для лікування пацієнтів у медичній клініці “Нью Лайф”. Дистанційна безконтактна літотрипсія виконується під місцевою анестезією. Завдяки злагодженій роботі бригади “уролог-анестезіолог” дроблення проводиться в амбулаторних умовах – госпіталізація не потрібна. Процедура настільки безпечна і малотравматична, що пацієнт через 2 години може самостійно залишити клініку, а вже через 6-8 годин приступити до роботи або домашніх справ.

За кілька років успішної роботи ми допомогли позбутися каміння сотням пацієнтів Києва, Київської та інших областей України.

Переваги дистанційної ударно-хвильової літотрипсії

 • Руйнювання каменю без оперативного втручання
 • Без госпіталізації після проведення процедури
 • Високий відсоток ймовірності успіху після одного сеансу
 • Вартість безконтактної літотрипсії дешевша за інші методи
 • Коротка тривалість процедури
 • Короткий відновлювальний період
 • Мінімальна ймовірність будь-яких ускладнень
 • Максимальна безпека, нетравматичність

Підготовка та проведення ударно-хвильової літотрипсії

ВИЗНАЧЕННЯ ПОКАЗАНЬ І ПРОТИПОКАЗАНЬ ДО ЛІКУВАННЯ

Лікар-уролог визначає показання та протипоказання до дистанційної літотрипсії

ПІДГОТОВЧИЙ ЕТАП

Для ефективного проведення літотрипсії повинні бути дотримані певні правила щодо дієти та споживання рідини перед процедурою

ПРОЦЕДУРА ДИСТАНЦІЙНОЇ ЛІТОРИПСІЇ

Лікарями-анестезіологами виконується внутрішньовенна аналгоседація чи спинальна аналгезія. Дроблення каміння проводиться в амбулаторних умовах – госпіталізація не потрібна. Тривалість перебування в клініці до 2 годин
Відео
Підготовка до ударно-хвильової літотрипсії
Лікар-уролог, к.мед.н.: Федоришин Родіон Петрович

Основні переваги нашої клініки

КОМПЛЕКСНИЙ ПІДХІД
КОМПЛЕКСНИЙ ПІДХІД
Проводиться комплексне обстеження сечостатевих органів.
ПРИЙНЯТТЯ ВІРНИХ РІШЕНЬ
ПРИЙНЯТТЯ ВІРНИХ РІШЕНЬ
Система ухвалення клінічних рішень передбачає вибір адекватного лікування
МАЛОІНВАЗИВНІСТЬ
МАЛОІНВАЗИВНІСТЬ
Багато захворювань можна вилікувати за допомогою малоінвазивних втручань та процедур
ОСНАЩЕННЯ
ОСНАЩЕННЯ
Сучасне обладнання, якісна візуалізація необхідні для встановлення діагнозу та виконання інноваційного лікування
Лікарі
Нью Лайф
Лікар Нога Давид Анатолійович Нога Давид Анатолійович
Головний лікар, хірург вищої категорії
Досвід роботи: 34 роки
Лікар Гринда Ігор Євгенович Гринда Ігор Євгенович
Акушер-гінеколог вищої категорії
Досвід роботи: 19 років
Лікар Ковалеренко Лілія Сергіївна Ковалеренко Лілія Сергіївна
Радіолог, лікар УЗ-діагностики вищої категорії
Досвід роботи: 14 років
Лікар Федоришин Родіон Петрович Федоришин Родіон Петрович
Уролог вищої категорії, к.мед.н.
Досвід роботи: 25 років
Відгуки
Нью Лайф

Мова, стиль та орфографія авторів збережені

ВАРТІСТЬ ПОСЛУГ

Нью Лайф
Первинна консультація лікаря-уролога к.мед.н. (без проведення літотрипсії)
650 грн.
Повторна консультація лікаря-уролога к.мед.н. (без проведення літотрипсії)
550 грн.
Дистанційна літотрипсія (у вартість включені огляд та консультація уролога, ультразвукове обстеження, місцева анестезія)
від 10 000 грн.
Дистанційна літотрипсія, повторний сеанс (у вартість включено огляд та консультацію уролога, ультразвукове обстеження, місцева анестезія)
від 4 000 грн.
Записатися на прийом
  Оберіть напрямок


  This site is protected by reCAPTCHA and the Google
  Privacy Policyand Terms of Service apply.

  [contact-form-7 404 "Not Found"]
  [contact-form-7 404 "Not Found"]
  [contact-form-7 404 "Not Found"]
   Оберіть напрямок   This site is protected by reCAPTCHA and the Google
   Privacy Policyand Terms of Service apply.