Дроблення каменів у нирках (літотрипсія) у Нью Лайф

Камені в нирках, відомі також як нефроліти, конкременти або сечокам’яні утворення, є твердими структурами, що утворюються в нирках з мінеральних і хімічних опадів, що містяться в сечі. Ці утворення можуть варіювати у розмірі та складі, включаючи кристали кальцію, оксалату та інші речовини. Урологічне відділення клініки Нью Лайф проводить діагностику та лікування захворювань нирок та сечовивідних шляхів, сучасне ендоскопічне малоінвазивне та неінвазивне лікування сечокам’яної хвороби, пропонуючи нашим пацієнтам сучасні методики видалення каменів у нирках, сечоводах та сечовому міхурі:

 1. Дистанційна ударно-хвильова літотрипсія ультразвуком,
 2. Уретероскопічна літотрипсія лазером.

Камені у нирках: причини

Дроблення каменів у нирках

Сечокам’яна хвороба (СКХ) може роками прогресувати непомітно, а проявляється найчастіше раптово. Чому відбувається камнеутворення? До причин виникнення каменів в органах сечовидільної системи відносять:

 • порушення обміну речовин,
 • нездорове харчування та зловживання алкоголем,
 • малорухливий спосіб життя,
 • шкідливі умови праці,
 • спадкову схильність.

За нашими багаторічними спостереженнями у близько 40% чоловіків і жінок віком 25-55 років, які зверталися за допомогою з урологічними патологіями, було виявлено каміння в органах сечовидільної системи. Приблизно половина від цих пацієнтів мала камені розміром до 20 мм.

Камені у нирках: симптоми

При виявленні навіть невеликого каміння в нирках і відсутності будь-яких хворобливих відчуттів не варто лукавити самому собі, що дрібне каміння – це лише дрібне каміння… По-перше, камінчик у нирці росте, подібно до перлини в мушлі, тому питання прояву патології – це питання часу. Лікування на ранніх стадіях СКХ проходить набагато швидше і безболісніше. І обов’язково після видалення каменів у нирках треба задуматися про усунення їх першопричини. По-друге, саме дрібне каміння внаслідок швидкої їзди, тряски, рясного вживання рідини або сечогінних продуктів або препаратів мігрують у сечоводи та застрягають у них. Ось тоді і виявляються дуже болючі симптоми каменів у нирках. Дані симптоми сечокам’яної хвороби у чоловіків і жінок абсолютно однакові в будь-якому віці: застряглий у сечоводі камінь перешкоджає відтоку сечі з нирки, виникає так звана (збиральний термін) ниркова колька:

 • постійний або періодичний біль у ділянці нирок, “кинджальний біль” у нирках
 • часткова або повна скрута сечовипускання та відходження газів
 • погіршення самопочуття, озноб, слабкість та температура 37-37,5 С
 • нудота і блювання, сеча з кров’ю, сеча з осадом і нехарактерним смердючим запахом

Як позбутися каменів у нирках? Дистанційна літотрипсія!

Вивести камінь із нирки або сечового міхура самостійно в домашніх умовах і без допомоги лікаря-уролога неможливо, тому що жодні лікарські трави та медикаментозне лікування сечокам’яної хвороби не здатні розчинити нирковий камінь. Сучасні препарати можуть бути лише профілактичними сателітами лікування, перешкоджаючи процесу камнеобразования. На сьогоднішній день одним із ефективних методів, швидких за часом проведення процедури та реабілітації, є дистанційна ударно-хвильова літотрипсія.

Дистанційна (безконтактна) літотрипсія – це сучасний малотравматичний метод лікування сечокам’яної хвороби, при якому відбувається дроблення каменів у нирках, сечовому міхурі та сечоводі пацієнта без будь-якого оперативного втручання взагалі. Літотриптерне обладнання генерує поза тілом пацієнта акустичну хвилю, яка фокусується безпосередньо на конкремент (камінь), розташований у нирці, сечоводі або сечовому міхурі. У зону впливу потрапляє безпосередньо сам конкремент і до 5 мм оточуючих тканин. У цій зоні відбувається руйнування каменю, тоді як пошкодження тканин мінімальне.

При проведенні процедури дистанційної безконтактної літотрипсії не потрібно виконання розрізів, проколів, а також введення спеціального ендоскопічного інструментарію у просвіт сечовивідних шляхів, що робить цю методику лікування нетравматичною та високоефективною.

Камені в нирках до 20 мм і каміння в сечоводі до 10 мм – це максимальні розміри, при яких безконтактне дроблення каменів ультразвуком буде оптимальним вибором методу лікування МКБ. При виборі даної методики каміння із зазначеними розмірами у 98% випадків може бути роздроблене.

Дистанційна ударно-хвильова літотрипсія: переваги

 1. Руйнювання каменю без оперативного втручання,
 2. Без госпіталізації після проведення процедури,
 3. Високий відсоток ймовірності успіху після одного сеансу
 4. Вартість безконтактної літотрипсії дешевша за інші методи,
 5. Коротка тривалість процедури,
 6. Короткий відновлювальний період,
 7. Мінімальна ймовірність будь-яких ускладнень,
 8. Максимальна безпека, нетравматичність.

Ультразвукова літотрипсія: протипоказання

 • вагітність;
 • порушення згортання крові (гемофілія, прийом антикоагулянтів, період менструації у жінок);
 • деформація опорно-рухового апарату або важкий ступінь ожиріння, що не дозволяє правильно позиціонувати пацієнта та точно навести ударну хвилю на конкремент;
 • активна фаза запального процесу сечовивідних шляхів;
 • аневризма аорти або будь-якої артерії, розташованої в зоні дії ударної хвилі;
 • обструкція сечовивідних шляхів нижче за місце розташування каменю.

Лазерне дроблення каменів у нирках, сечоводах, сечовому міхурі

Лазерна літотрипсія (контактна літотрипсія) – це метод лікування сечокам’яної хвороби, при якому використовується лазерне випромінювання для руйнування або фрагментації каменів у нирках, сечовому міхурі або сечоводах. Процедура проводиться з використанням спеціального медичного обладнання, що дозволяє направляти лазерний промінь точково на камінь, що сприяє ефективному його знищенню або зменшенню розмірів. Видалення каменів із нирок лазером часто застосовується як альтернатива хірургічному видаленню каменів, таким чином мінімізуючи інвазивність процедури і скорочуючи період відновлення пацієнта.

Лазерне дроблення каміння в нирках є мінімально інвазивною процедурою, тому що не потрібно робити розрізи або проколи шкіри для введення всередину тіла безліч інструментів. Натомість лазерне обладнання може бути введене через уретру або інші природні отвори, мінімізуючи травматизацію тканин.

При цьому досягається високий результат: конкременти, що знаходяться у сечовивідних шляхах, подрібнюються до дрібних фрагментів, які витягуються під час цієї процедури. Час реабілітації 1-2 дні.

Лазерна літотрипсія: переваги перед дистанційною літотрипсією

 1. Можливість одномоментного видалення каменів, що забезпечує деблокування верхніх сечовивідних шляхів у максимально короткі терміни,
 2. Видалення каменів сечоводу, що локалізуються поза зоною досяжності ультразвуку та рентгена,
 3. Видалення каменів, що поєднуються з анатомічними аномаліями або дистальною обструкцією верхніх сечовивідних шляхів,
 4. Можливість проведення контактної літотрипсії у вагітних.
Відео
Нехірургічне лікування сечокам'яної хвороби
Лікар-уролог, к.мед.н.: Федоришин Родіон Петрович

Як дроблять каміння у нирках ультразвуком?

За останні десятиліття процедура видалення каменів із нирок, сечового міхура та сечоводу зазнала суттєвих змін і стала менш інвазивною (менш травматичною). Цей революційний перехід був обумовлений винаходом літотриптерів, завдяки яким стала можливою дистанційна ударно-хвильова літотрипсія. Принцип роботи заснований на руйнуванні каменів у нирках та сечоводі людини сфокусованими ударними хвилями, що утворюються у воді поза тілом пацієнта.

Руйнування каменю відбувається в кілька етапів: спочатку руйнується щільний каркас каменю, далі формуються тріщини, що проникають все глибше і глибше з кожним імпульсом, що призводять до руйнування каменю на дрібні фрагменти (пісок і менше). Ударна хвиля, що проходить через тіло пацієнта поза зоною фокусу, в якому розташований камінь, не ушкоджує тканини та органи. Зрештою, розмір частинок каменю не перевищує 0,5-1 мм, що дозволяє їм самостійно і безперешкодно вийти через сечовивідну систему. Остаточний вихід фрагментованого каменю із сечового міхура та нирки відбувається в найближчі 6-12 годин.

Відео
Що таке дистанційна ударно-хвильова літотрипсія?
Лікар-уролог, к.мед.н.: Федоришин Родіон Петрович

Наше обладнання

Дроблення каменів у нирках

В даний час одним із найкращих апаратів для дистанційної літотрипсії, представлених на світовому ринку, є Modulith SLK виробника Storz Medical (Швейцарія). Саме цей апарат застосовується для лікування пацієнтів у медичній клініці “Нью Лайф”. Дистанційна безконтактна літотрипсія виконується під місцевою анестезією. Завдяки злагодженій роботі бригади “уролог-анестезіолог” дроблення проводиться в амбулаторних умовах – госпіталізація не потрібна. Процедура настільки безпечна і малотравматична, що пацієнт через 2 години може самостійно залишити клініку, а вже через 6-8 годин приступити до роботи або домашніх справ.

За кілька років успішної роботи ми допомогли позбутися каміння сотням пацієнтів Києва, Київської та інших областей України.

Який лікар дробить каміння у нирках?

Дроблення каменів у нирках
Федоришин Родіон Петрович

Родіон Петрович більше 25 років займається проблематикою каменеутворення сечостатевої системи, є кандидатом медичних наук та провідним урологом клініки «Нью Лайф», має 40 наукових робіт, 1 монографію у співавторстві та патентне право на 1 винахід.

Підготовка та проведення ударно-хвильової літотрипсії

ВИЗНАЧЕННЯ ПОКАЗАНЬ І ПРОТИПОКАЗАНЬ ДО ЛІКУВАННЯ

Лікар-уролог визначає показання та протипоказання до дистанційної літотрипсії

ПІДГОТОВЧИЙ ЕТАП

Для ефективного проведення літотрипсії повинні бути дотримані певні правила щодо дієти та споживання рідини перед процедурою

ПРОЦЕДУРА ДИСТАНЦІЙНОЇ ЛІТОРИПСІЇ

Лікарями-анестезіологами виконується внутрішньовенна аналгоседація чи спинальна аналгезія. Дроблення каміння проводиться в амбулаторних умовах – госпіталізація не потрібна. Тривалість перебування в клініці до 2 годин
Відео
Підготовка до ударно-хвильової літотрипсії
Лікар-уролог, к.мед.н.: Федоришин Родіон Петрович

Основні переваги нашої клініки

КОМПЛЕКСНИЙ ПІДХІД
КОМПЛЕКСНИЙ ПІДХІД
Проводиться комплексне обстеження сечостатевих органів.
ПРИЙНЯТТЯ ВІРНИХ РІШЕНЬ
ПРИЙНЯТТЯ ВІРНИХ РІШЕНЬ
Система ухвалення клінічних рішень передбачає вибір адекватного лікування
МАЛОІНВАЗИВНІСТЬ
МАЛОІНВАЗИВНІСТЬ
Багато захворювань можна вилікувати за допомогою малоінвазивних втручань та процедур
ОСНАЩЕННЯ
ОСНАЩЕННЯ
Сучасне обладнання, якісна візуалізація необхідні для встановлення діагнозу та виконання інноваційного лікування
Лікарі
Нью Лайф
Лікар Нога Давид Анатолійович Нога Давид Анатолійович
Головний лікар, хірург вищої категорії
Досвід роботи: 34 роки
Лікар Гринда Ігор Євгенович Гринда Ігор Євгенович
Акушер-гінеколог вищої категорії
Досвід роботи: 19 років
Лікар Ковалеренко Лілія Сергіївна Ковалеренко Лілія Сергіївна
Радіолог, лікар УЗ-діагностики вищої категорії
Досвід роботи: 14 років
Лікар Федоришин Родіон Петрович Федоришин Родіон Петрович
Уролог вищої категорії, к.мед.н.
Досвід роботи: 25 років
УВАГА

Запишіться на прийом до уролога, використовуючи форму запису нижче,
та отримайте знижку 10% на безконтактну літотрипсію ультразвуком
або знижку 5% на контактне дроблення каміння лазером.

Відгуки
Нью Лайф

Мова, стиль та орфографія авторів збережені

Меня зовут Ия я переселенка с Луганской обл и муж военный , лежала в институте урологии и мне дробили ужасно все чуствовала с болью и не выдержала , мне посоветовали в клинику Нью Лайф .
Хочу сказать за клинику Нью Лайф отзывчивые и добрый персонал , встречают с улыбкой .
Хочу написать большую благодарность Федоришин Родион Петровичу за успешное дробоение камней , все время рядом находился и поддерживал меня вместе с медсестричкой !!!! Родион Петрович вы большой специалист я очень благодарна вам , желаю вам щастя и здоровья и вашей семье а также всему персоналу !!!! Мирного Неба !!!!

Ия

Консультував уролог Федоришин Родіон Петрович. Відмінний фахівець все спокійно пояснив і показав у чому проблема. Після його консультації одразу спокійніше на душі стає і є бажання лікуватися. Загалом рекомендую лікаря.

Павло
38 років

Нещодавно звернулися до клініки Нью-Лайф. Дуже сподобалося, швидше за все тепер обслуговуватимуся тільки в них, хоча раніше ходила в іншу приватну клініку, але тут у рази краще. У мами поставили діагноз сечокам’яна хвороба і довелося шукати клініку, де можуть зробити видалення каменів швидко та безболісно. Лікар Федоришин поставився до консультації дуже серйозно, оскільки в мами ще купа інших болячок. Провів огляд та попередньо здали аналізи, після яких було призначено процедури. Я дуже переживала, але все пройшло благополучно. Мама дуже переживала, що це боляче, але виявилося, що все виконується під місцевою анестезією і за кілька годин мама змогла пішки піти додому. Через два дні ми приїжджали на контрольне узд, а ще через тиждень приїхали видаляти камінь у іншій нирці. Просто не віриться, що все обійшлося так просто. Дякую вам, Родіоне Петровичу!

Лариса
23 роки

Благодарю доктора Федоришина Родиона Петровича за профессионализм и оказанную мне помощь в удалении застрявшего в мочеточнике камня! Очень здорово, что есть такой высококвалифицированный специалист по безоперационному удалению камней в почках в нашем городе. Родиону Петровичу крепкого здоровья и успехов!

Сергей

Очень рада сказать, что наконец у нас в Киеве появился такой метод. Это просто чудесно. Я всегда вспоминаю, как моя мама страдала от камней в почках, и это было просто ужасно. И когда мне тоже поставили такой диагноз, я была шокирована. Но врачи подсказали, что есть новый очень хороший метод дистанционной литотрипсии. Конечно я стала искать сравнивать, и решилась обратиться в клинику Нью Лайф. Замечательный доктор Федоришин Родион Петрович, профессионал с большой буквы, я рада, что попала именно к нему, рекомендую всем этого врача.

Руслана
35 років

Вчора пройшов процедуру дистанційного дроблення каменю в сечоводі 5мм. Можу впевнено констатувати, що сьогодні політ нормальний, проблем зі здоров’ям взагалі ніяких не відчув. Все пройшло на найвищому рівні, і підготовка, і саме лікування. Я взагалі тепер фанат Родіона Федоришина, щойно за урологією і з нирками – йтиму тільки до нього.

Леонід
54 роки

Проблеми вже давно з нирками, але раніше викарабкувалася на воді мінеральній та ліки. Але останнім часом почали турбувати біль у попереку. Здала аналізи сечі, виявилися не дуже хорошими, лікарі сказали, що треба дослідити. На УЗД виявили каміння у нирках, але сказали, що можна їх розбити. Я доручила синові знайти клініку, він довго вибирав, радився з кимось, зрештою вибрав Нью-Лайф. І його вибір справді виявився правильним. Лікарі там просто розумнички, особливо моє велике спасибі докторові Федоришину Р.П.

Любов
47 років

Літотрипсія: вартість процедури

Нью Лайф
Консультація лікаря-уролога к.мед.н. (загальна урологія)
700 грн.
Консультація лікаря-уролога к.мед.н. (літотрипсія)
550 грн.
Дистанційна літотрипсія (у вартість включені огляд та консультація уролога, ультразвукове обстеження, місцева анестезія)
від 10 500 грн.
Дистанційна літотрипсія, повторний сеанс (у вартість включено огляд та консультацію уролога, ультразвукове обстеження, місцева анестезія)
від 4 000 грн.
Лазерна літотрипсія конкременту сечоводу та сечового міхура
від 15 000 грн.
УВАГА

Запишіться на прийом до уролога, використовуючи форму запису нижче,
та отримайте знижку 10% на безконтактну літотрипсію ультразвуком
або знижку 5% на контактне дроблення каміння лазером.

Записатися на прийом